„Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”

Szanowni Państwo,
zachęcamy uczniów klas VI szkół podstawowych do udziału w konkursie „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”. Organizatorem tej inicjatywy jest Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Archiwa Państwowe.
 Zadaniem konkursowym jest stworzenia drzewa genealogicznego swojej rodziny, opracowanego na podstawie m.in. rozmów (wywiadów) z rodziną i kwerendy w archiwum rodzinnym oraz w archiwum państwowym.

Uczeń przygotowuje projekt, pod opieką nauczyciela uczącego  w jego szkole oraz w konsultacji z archiwistami z Archiwów Państwowych.

Zgłoszenia do konkursu i prace konkursowe są przyjmowane do 4 maja 2022r za pomocą aplikacji internetowej do tworzenia drzewa genealogicznego „Cyfrowe Drzewo Genealogiczne” (https://cdg.archiwarodzinne.gov.pl/) przygotowanej przez Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Archiwum Państwowym. Pomocą uczestnikom konkursu ma służyć dostępny w aplikacji „Poradnik Młodego Genealoga” opracowany przez archiwistów państwowych.

Więcej informacji o konkursie na stronie:   Archiwa Rodzinne Niepodległej

List MEiN w sprawie konkursu

REGULAMIN KONKURSU  „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”

Zachęcamy do udziału w konkursie.

W naszej szkole zgłoszenia do konkursu składamy do p. Agnieszki Iwanowskiej oraz p. Grzegorza Pawluka.