UCZNIOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI

Miło nam poinformować, że Rada Rodziców rozpoczyna akcję  „UCZNIOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI”.
Inicjatywa polega na tym, że Rada Rodziców oddaje do dyspozycji uczniów część swojego budżetu tj. 2 000 zł.

Celem Budżetu Uczniowskiego jest zaangażowanie uczniów do aktywnego współtworzenia życia szkoły, podejmowania inicjatyw na rzecz społeczności szkolnej, nabywanie umiejętności prezentacji i pozyskiwania środków na realizację swoich Projektów.
Projekty zgłaszane do Budżetu Uczniowskiego to każda inicjatywa uczniowska, która przyczynia się do rozwoju szkoły, a w szczególności: poprawienia jakości życia, funkcjonowania i nauki w szkole (np. nowe wyposażenie szkoły, zakup sprzętu szkolnego) czy organizacja wydarzeń o charakterze kulturalnym, edukacyjnym lub sportowym.

Budżet Uczniowski może być przeznaczony wyłącznie na zadania, które docelowo realizowane będą na terenie szkoły.
Proponowany Projekt musi być skierowany do możliwie dużej liczby odbiorców (czyli wykraczać poza zasięg jednego zespołu klasowego). Projekt musi być zgodny z zasadami działania szkoły, jej misją, prawem oświatowym oraz statutem szkoły.

Zgłoszenie projektu odbywa się na przygotowanym wniosku (w załącznikach) od 15 marca do 31 marca 2022 roku.

Wniosek należy dostarczyć do biblioteki szkolnej.

Ocena merytoryczna i formalna projektów zostanie przeprowadzona przez Zespół Szkolnego Budżetu Uczniowskiego w skład której wejdą: przedstawiciele Dyrekcji oraz Rady Rodziców. Projekty zgodne z wymaganiami merytorycznymi i formalnymi przechodzą do etapu wyborów i można promować je wśród społeczności szkolnej.

Zwycięski projekt zostanie wyłoniony w wyniku głosowania powszechnego wśród uczniów, które odbędzie się w dniach 9 maja 2022r.  Ogłoszenie projektu skierowanego do realizacji nastąpi do 13 maja 2022 br.

Liczymy na aktywne uczestnictwo w projekcie Dzieci i Nauczycieli.

Razem możemy więcej!!!

Załączniki: