Dzień Patrona w naszej szkole

19 października w naszej Szkole obchodziliśmy po raz pierwszy Święto Patrona Szkoły. Cały tydzień od 19 do 23 października był czasem przeznaczonym na bliższe poznanie życia i działalności bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Nauczyciele wraz z uczniami zaplanowali szereg działań mających na celu przybliżenie uczniom sylwetki Patrona Szkoły: zwiedzanie wystawy w Szkolnej Izbie Pamięci, wykonanie prezentacji multimedialnych o Patronie, gazetki okolicznościowe, recytacje, czytanie i słuchanie wierszy patriotycznych, klasowe konkursy. Uczniowie młodszych klas obejrzeli ciekawy film z serii Owca Aniela "Błogosławiony Ojciec Jerzy Popiełuszko”, dzięki któremu zapoznali się z życiorysem księdza i głoszonymi przez niego najcenniejszymi myślami, które po sobie nam zostawił. Starsze klasy miały okazję obejrzeć dramat biograficzny o ks. Jerzym ,,Popiełuszko. Wolność jest w nas" i film dokumentalny ,,Jerzy Popiełuszko – Posłaniec prawdy".

Uczniowie mogli wykazać się również zdobytą wiedzą na temat życia i działalności Patrona, biorąc udział w konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną ,,Życie i działalność ks. Jerzego Popiełuszki i Jego związki z Ząbkami". Biblioteka szkolna przygotowała również interesującą wystawę zdjęć księdza  Jerzego.

Ciekawy projekt przygotowały klasy szóste i klasa 5b. Uczniowie pracowali w grupach. Efektem ich pracy były plakaty, portrety wykonane różną techniką, prezentacje multimedialne o życiu i działalności bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Prace plastyczne stały się elementem wystawy na terenie szkoły, zaś prezentacje multimedialne zostały zaprezentowane na lekcjach języka polskiego i godzinach wychowawczych jako wiedza o postaci Patrona.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się wśród uczniów przygotowany przez Zespół ds. Integracji konkurs na pracę plastyczną pt. ,,Kwiaty dla Patrona". Uczniowie, zarówno indywidualnie jak i grupowo, mieli za zadanie wykonać: klasy I -III - pracę plastyczną techniką dowolną, klasy IV- VIII - przestrzenną kompozycję kwiatową. W dniu 23 października wszystkie prace plastyczne zostały wystawione w galerii na korytarzu, a pod tablicą patrona zaprezentowane zostały kompozycje kwiatowe.

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy pięknych i pomysłowych prac. Przewidziane nagrody zostaną wręczone przez organizatorów w dniach 5 - 6 listopada.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Oliwia Różycka 2b