„Puszyste i kolczaste – zwierzątka domowe” warsztaty przyrodnicze w klasach 1b, 1c, 2a i 2b

W piątek 23 lutego odbyły się kolejne warsztaty przyrodnicze. Tym razem pani Katarzyna Kotkiewicz przywiozła zwierzęta puszyste i kolczaste. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali myszy japońskie i szczury. Podziwiali i głaskali również mięciutką i puszystą szynszylę, królika belgijskiego oraz kawię domową, którą wcześniej nazywaliśmy świnką morską (w 2015 roku świnka morska została przemianowana na kawię). Trzeba jednak pamiętać, że to zwierzęta stadne. Jeśli chcemy mieć je w domu, to musimy kupić co najmniej dwa takie same zwierzątka. Nietypowym i dość rzadko spotykanym zwierzakiem w domu jest jeż pigmejski. Jednak ze względu na kolce nie nadaje się do przytulania.

To była kolejna, niezwykła lekcja przyrodnicza, która podobnie, jak poprzednia dostarczyła nam ogromnych przeżyć. Przecież nie każdy dotykał wcześniej szczura...

Wszystkie zwierzęta prezentowane na zdjęciach należą do firmy Zwierzęta Dzieciom Katarzyna Kotkiewicz.

Honorata Antosiewicz