Tusz do paki - nakarmimy zwierzaki

Nasza szkoła w roku szkolnym 20232024 przyłącza się do akcji charytatywnej „Bądź Eko! - PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI, A MY NAKARMIMY ZWIERZAKI.

Więcej o akcji

Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w zbiórce. Jeśli macie w domu zużyty tusz z drukarki atramentowej, zapakujcie go w woreczek foliowy i przynieście do szkoły. Następnie wrzućcie tusz do oznaczonego kartonu, znajdującego się przy drzwiach wejściowych do budynku.

Film edukacyjny

60% drukarek sprzedawanych w Polsce to drukarki atramentowe. Wszystkie kupowane do nich tusze można poddać recyklingowi. Zamiast wyrzucać na wysypisko śmieci i zanieczyszczać wody gruntowe, można dać im nowe życie. Ponadto im więcej zbierzemy tuszów do recyklingu, tym więcej karmy zostanie przekazane do schronisk dla zwierząt.