„My drzewom – drzewa nam”.

19.10.2023 r. w naszej szkole miały miejsce dwa bardzo ważne wydarzenia. Pierwsze z nich, to tzw. akcja "Szkoła zieleni". To projekt wieloetapowy i w pierwszym roku jego trwania przystąpiły do niego wszystkie klasy pierwsze, czwarte, ósme oraz absolwenci rocznika 2022/2023. Dzisiejszy etap to nasadzania drzew, które odbyło się pod hasłem: „My drzewom – drzewa nam”. Priorytetem w tej akcji są nasadzenia drzew jako sposób na ochronę i poprawę środowiska jak i urozmaicenie bioróżnorodności najbliższego otoczenia naszej szkoły. W następnym etapie będziemy sadzić krzewy owocowe, później siać będziemy łąki kwietne, a w ostatnim stworzymy warzywniak dla uczniów. Wszystko to przy ogromnym współudziale i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej. W tym miejscu chcemy podziękować Pani Dorocie Otrebowskiej-Jaszczuk, Pani Oldze Starowicz, Państwu Piotrowi i Marioli Krupińskim, Pani Annie Barańskiej, Pani Beacie Bator za ogromne zaangażowanie i pomoc w realizacji przedsięwzięcia. Wszystkim Rodzicom, którzy zasponsorowali zakup drzewek, Dzieciom za ich posadzenie, Pani Burmistrz Małgorzacie Zyśk za uświetnienie obecnością naszych działań, które były dedykowane naszemu patronowi szkoły bł. ks. Jerzemu Popiełuszko oraz naszym dwóm wspaniałym absolwentom Antkowi Drzewickiemu oraz Alanowi Kulikowi.