Konferencja  prof. Mariusza Jędrzejko za nami

Zanikające wzorce wychowania, pośpiech, brak konsekwencji. Bycie obok dziecka a nie z dzieckiem...to tylko niektóre problemy, które stanowią rzeczywistość naszych czasów.

Podczas wykładu otwartego, który miał miejsce w naszej szkole, prof. Mariusz Jędrzejko pokazał nam, jak właściwy sposób stawiania granic i konsekwentne ich egzekwowanie, wiąże się z poczuciem bezpieczeństwa u dzieci. Jak ważne są jednakowe poglądy rodziców na wychowanie dziecka i jak mądrze reagować na wyzwanie jakie stawiają  przed nami nasze pociechy. Profesor uświadomił nas, że nie należy bać się trudnych reakcji dzieci i pozwolić  im wziąć odpowiedzialność za siebie i swoje postępowanie.

Pragniemy podziękować za obecność i okazane zainteresowanie wszystkim Uczestnikom konferencji "Współczesne problemy w wychowaniu dzieci i młodzieży".

Dyrektor szkoły wraz z gronem pedagogicznym

Za zgodą prof. Jędrzejko udostępniamy Państwu prezentację, która towarzyszyła podczas prelekcji.

Prezentacja    Dlaczego warto wychowywać dzieci w granicach i normach. Co wzmacnia a co rujnuje dzieci?