W zdrowym ciele zdrowy duch !

Dbanie o dobrostan fizyczny odgrywa istotną rolę w prawidłowym rozwoju człowieka, dlatego stałym elementem działań profilaktyczno – wychowawczych podejmowanych w naszej szkole są te, które mają za zadanie kształtować postawy prozdrowotne i prawidłowe nawyki żywieniowe.

W ramach działań organizowanych na rzecz zdrowia nasza placówka bierze aktywny udział w programach: Owoce i warzywa oraz Mleko w szkole. Ostatnio dodatkowo na przełomie lutego i marca zorganizowaliśmy dwie kolejne akcje motywujące uczniów do prowadzenia zdrowego trybu życia.

Pierwsza z nich – W zdrowym ciele zdrowy duch odbywała się na poziomie klas 1-3. W tym celu przeprowadzono pogadanki na temat zasad prowadzenia zbilansowanej diety. Zachęcano uczniów do korzystania z tygodniowego „Zdrowego menu”. Dzieci miały okazję samodzielnie zrobić witaminowy koktajl owocowy.

Druga akcja – Piramida żywności została przeprowadzona w formie konkursu plastyczno – technicznego zadedykowanego dla uczniów klas IV – VIII. Cała kadra pedagogiczna była zachwycona starannością i pomysłowością wykonanych prac.

Zwyciężczynią konkursu została Patrycja Kosieradzka z klasy 7a. Naszą uwagę zwróciły również wytwory Krzysztofa Radkiewicza z klasy 7b oraz Mai Jasionek z klasy 7c.

Serdeczne gratulacje !