Polskie Radio Kierowców - Akademia Bezpiecznej Jazdy

POLSKIE RADIO KIEROWCÓW – AKADEMIA BEZPIECZNEJ JAZDY

13.09. 2023 r. w naszej szkole gościło Radio Kierowców realizując projekt „Akademii Bezpiecznej Jazdy”. Wraz z ratownikami medycznymi oraz policjantami z Wydziału KPP w Wołominie dziennikarze stacji Radia Kierowców przeprowadzili warsztaty

w kl. IV – VIII dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o najważniejszych zasadach związanych z pomaganiem poszkodowanym m.in. w wypadku samochodowym, jak bezpiecznie wchodzić na przejście dla pieszych, jak poruszać się po zmroku w terenie niezabudowanym i gdzie należy umieścić elementy odblaskowe.

Dodatkowo prelegenci nawiązali do rowerzystów, zachęcając do zakładania kasku, gdzie jako przestrogi użyli arbuza, który miał pokazać co dzieje się z głową, która nie jest chroniona przez kask, podczas upadku na jezdnię.

Przedstawiciele Fundacji Ratownictwa Motocyklowego Polska przy użyciu fantomu, pokazali jak udzielić pierwszej pomocy, zachęcając, aby uciski klatki piersiowej wykonywać w rytm piosenki „Wyginam śmiało ciało” znanej z filmu Madagaskar.

Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach. w których pogłębili wiadomości i umiejętności dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Katarzyna Zbiciak