Realizacja modułu I

Od września do grudnia uczniowie z klasy 3b uczęszczający do świetlicy szkolnej sumiennie realizowali pod okiem wychowawcy zaplanowane zadania promujące czytelnictwo wśród dzieci. Przeczytali książkę „Babcia na jabłoni” autorstwa Miry Lobe. Każdy uczeń otrzymał swój lekturnik, w którym uzupełnił najważniejsze informację na temat przygód głównego bohatera. W sali świetlicy mamy drzewo czytelnicze, które ozdabiały jesienne liście z imionami dzieci. Dzieci narysowałaby chmurkę Tosię która czuwa nad uczniami oraz plakat zachęcający inne dzieci do czytania papierowych książek.

II edycja projektu skupia się również na promocji ekologii wśród najmłodszych. W czasie zajęć wspólnie przeczytaliśmy opowiadanie „Mała chmurka w krainie drzew” i wykonaliśmy zadania ekologiczne. Oglądaliśmy film edukacyjny „Jak powstaje papier?”, podejmowaliśmy rozmowy na temat środowiska, zastanawialiśmy się „Co nam dają drzewa?”.

W Module II, który rozpoczął się 22.12 przenosimy się do zimowej krainy wraz z Holly Webb i „Zagubioną w śniegu”. Czekają nas nowe przygody i nowe wyzwania.

Paulina Mioduszewska

wychowawca świetlicy