Konkurs piosenek świątecznych i kolęd obcojęzycznych

REGULAMIN KONKURSU PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH I KOLĘD OBCOJĘZYCZNYCH

I. Cele konkursu:

• motywowanie uczniów do nauki języków obcych i poszukiwanie nowych możliwości edukacji,
  • rozwijanie umiejętności językowych,
  • rozbudzenie w uczniach chęci wspólnego śpiewania kolęd i piosenek świątecznych,
  • ujawnianie uzdolnień i umiejętności muzycznych dzieci

II.Termin konkursu: 04-15.12.2020

III. Zasady uczestnictwa:

1. Adresatami konkursu są uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Ząbkach. Chętni uczniowie przysyłają swoje nagrania do organizatora konkursu na adres marta.kaminska@sp5zabki.pl lub anna.kornat@sp5zabki.pl do dnia 15.12.2020. Nagrania powinny być w języku angielskim lub niemieckim. Przy pliku z nagraniem video prosimy o tytuł kolędy/piosenki świątecznej oraz zgodę rodziców/opiekunów prawnych na przetwarzanie danych osobowych.

2. Uczestnicy konkursu mogą przesłać nagrania indywidualne lub wirtualnego zespołu, przy czym liczba uczestników w grupie nie może przekraczać 5 osób.

3. Uczestnicy biorący udział w konkursie występują w 2 kategoriach wiekowych: klasy 4-6 i 7-8 .

4. Uczestnicy wykonują dowolnie wybraną jedną kolędę/ piosenkę świąteczną w języku angielskim lub niemieckim:

♦  uczestnicy przesyłają nagranie wybranego utworu muzycznego,

♦  kolęda/piosenka świąteczna muszą być zaśpiewane z pamięci,

♦  kolędy/ piosenki świąteczne mogą być wykonywane z podkładem muzycznym z płyt, z akompaniamentem własnym lub a cappella (sam śpiew bez muzyki),

♦  wykonaniu kolędy mogą towarzyszyć stroje i rekwizyty przybliżające treść i charakter utworu,

5. Nagrania oceni jury składające się z nauczycieli języka angielskiego i języka niemieckiego oraz nauczycieli muzyki.

IV. Kryteria oceny:

1. Oceny prezentacji konkursowych dokonuje Jury powołane przez organizatora konkursu.

2. Dokonując oceny Jury bierze pod uwagę:

♦ muzykalność i warunki głosowe wykonawców (1-10 pkt),

♦ poprawność językową (1-10 pkt)

♦ wartość artystyczną prezentacji: wszelkie elementy, które dodatkowo wzbogacą występ, tzn.: stroje, rekwizyty, dekoracje, instrumenty, scenki tematyczne, itp. (1-6 pkt).

3. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych