Niedziela, 2020-10-25

Imieniny: Ingi, Maurycego

Dzień Patrona

19 października obchodzimy po raz pierwszy Święto Patrona Szkoły.

Najbliższy tydzień od 19 do 23 października jest czasem przeznaczonym na bliższe poznanie życia i działalności bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W naszej szkole planujemy szereg działań mających na celu przybliżenie uczniom sylwetki Patrona Szkoły: zwiedzanie wystawy w Szkolnej Izbie Pamięci, wykonanie prezentacji o Patronie, recytacje, czytanie i słuchanie wierszy patriotycznych, klasowe konkursy na: plakat, portret, kolaż.

Starsze klasy będą miały okazję obejrzeć dramat biograficzny o ks. Jerzym ,,Popiełuszko. Wolność jest w nas" i film dokumentalny ,,Jerzy Popiełuszko – Posłaniec prawdy". Uczniowie będą mogli wykazać się również zdobytą wiedzą na temat życia i działalności Patrona, biorąc udział w konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną.

Wszystkich Uczniów, ich Rodziców i Nauczycieli zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na logo szkoły.