Pasje naszych rodziców – szydełkowanie.

W czwartek 18 kwietnia w klasie 1c gościła na zajęciach pani Katarzyna Siwińska. To mama Krzysia, której pasją jest szydełkowanie. Opowiedziała w jaki sposób powstają prace i pokazała uczniom potrzebne materiały do ich wykonania. Pani Kasia z różnych włóczek wykonuje przede wszystkim postacie z bajek, laleczki, grzechotki, poduszki, torebki, serwetki itp. Dla uczniów przygotowała warsztaty włóczkowe. Pod jej czujnym okiem i z pomocą pani Moniki Sawickiej, mamy Amelki uczniowie wykonali zwierzątka – kotki, pieski i zajączki. Praca ta wymagała zręczności, skupienia a przede wszystkim cierpliwości, gdyż każde zwierzątko składało się z kilku tzw. pomponików, które uczniowie musieli wykonać i ze sobą połączyć. A czasami nitki się plątały… Dzieci nadały imiona zwierzakom i zdążyły jeszcze odegrać z nimi scenki rodzajowe. Te warsztaty będziemy długo pamiętać. Pani Kasiu, jesteśmy pod wielkim wrażeniem Pani umiejętności posługiwania się szydełkiem. Bardzo dziękujemy za podzielenie się swoją pasją. Pani Monice dziękujemy za pomoc.

Honorata Antosiewicz