Nauczanie biologii przez uczniów.

Lekcja odwrócona, znana również jako flipped classroom, to metoda nauczania, w której tradycyjna rola nauczyciela i ucznia zostaje odwrócona tak też w klasie 5 a odbyła się taka lekcja w piątek 19.04.2024.

Lekcja odwrócona poprowadzona przez Zuzannę i Karolinę na temat: Pędu, budowy i funkcji łodygi, była fascynującym doświadczeniem dla uczniów. Przyniesione rzeczywiste przykłady pędów, łodyg i roślin na lekcję sprawiło, że temat stał się bardziej przystępny i zauważalny dla klasy. Uczniowie mogliby dokładnie przyjrzeć się przyniesionym pędom i łodygom, obserwując ich budowę, teksturę, kształt i inne cechy. Mogli również porównać różne rodzaje łodyg, bo mieli różne gatunki roślin. Gafonotka i prezentacja wykonane przez Zuzannę i Karolinę były świetnym uzupełnieniem lekcji, umożliwiając wizualnie przedstawić informacje i pomagając w utrwaleniu wiedzy przez uczniów.

Agnieszka Hojniak