Zawody naszych rodziców - fryzjer

W czwartek 7 marca uczniowie klasy 1c w ramach zajęć z preorientacji zawodowej zgłębiali tajniki zawodu fryzjera. Tego dnia odwiedziła nas pani Sylwia Górska, mama Gabrysi, która jest fryzjerką. Wizytę rozpoczęła krótką pogadanką na temat wykonywanego zawodu i jednocześnie prezentowała atrybuty fryzjera, które przyniosła ze swojego salonu. Wśród nich znalazły się między innymi: peleryna, szczotka, suszarka, lokówka, maszynka, nożyczki, płyn do dezynfekcji narzędzi i wiele innych. Mama Gabrysi nie tylko opowiedziała wiele ciekawostek związanych z fryzjerstwem, ale zaprezentowała też swoje umiejętności. Wyrównała końcówki włosów, podcięła grzywkę i pokazała strzyżenie męskie. Dziewczynkom sprawiła wiele radości wykonując wymyślne fryzury. Jednak największe zainteresowanie, nawet wśród chłopców, wzbudziły główki treningowe do czesania. Na nich „mali fryzjerzy” ćwiczyli czesanie, zaplatanie warkoczyków i wymyślali różne fryzury. Wszystkim bardzo podobało się to spotkanie. Serdecznie dziękujemy pani Sylwii za przekazanie cennych informacji o zawodzie fryzjera oraz za piękne fryzury.

Honorata Antosiewicz