Biologia w praktyce

Uczenie się przez doświadczenie, marzec zaczął się dla uczniów klas 7a i 7 b Szkoły Podstawowej nr 5 im bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Ząbkach niecodzienną lekcją biologii. Na samym początku odbyła się część teoretyczna dzięki przedstawionej prezentacji, a następnie, po założeniu fartuchów i rękawiczek, uczniowie mogli przyjrzeć się sercu z bliska. Dokonując preparacji serca wieprzowego doświadczyli przeżyciajakim jest fizyczne poznanie narządu, sprawdzenie własnymi rękami jego struktury. W trakcie warsztatów uczniowie samodzielnie wykonali sekcję serca wieprzowego i wypreparowali zastawki serca, włożyli także palec do aorty oraz porównali grubość komór serca. Z pewnością ta lekcja biologii pozostanie długo w ich pamięci. Dziękujemy @Domingo za ciekawą przygodę i mamy nadzieję na dalszą współpracę!

Agnieszka Hojniak