Dzień Zdrowia Psychicznego

DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Człowiek nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

Aby rozstać się z jakimś bólem trzeba go wyrazić.

J.L. Wiśniewski

W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły poszerzali swoją wiedzę na temat dbania o zdrowie psychiczne.

Podjęte działania przebiegały wielotorowo.

Pojawiła się okolicznościowa gazetka z informacjami i cytatami motywacyjnymi, odbyły się zajęcia w klasach dotyczące dbania o zdrowie psychiczne, podczas długich przerw uczniowie słuchali muzyki relaksacyjnej, a nasi najmłodsi uczniowie grali ze starszymi rówieśnikami w planszówki.

Pomiędzy przedstawicielami klas 8 odbyła się debata w której bronili swoich racji, a uczniowie klas 6 – 7 bacznie się temu przysłuchiwali i zadawali pytania uczestnikom debaty. Obydwie drużyny wykazały się ogromną wiedzą na temat zdrowia psychicznego i chyba przekonały swoich słuchaczy, dlaczego warto dbać o swoje potrzeby.

Były to dni pełne emocji i wyzwań, które miały na celu uświadomić nam iż, należy zwiększyć uwagę i zaangażowanie poświęcane zdrowiu psychicznemu, jak ważne jest zdrowie psychiczne i w jaki sposób zadbać o swój dobrostan psychiczny oraz u kogo szukać pomocy. Jak ważne jest zadbanie o Siebie i że, tak naprawdę od nas w dużym stopniu zależy, jak będziemy sobie radzić z codziennością – jej wyzwaniami, problemami, ale i celami, które sobie wyznaczamy.

Dziękujemy Samorządowi Szkolnemu za zaangażowanie, dziękujemy klasom 8 za rzetelnie podejście do tematu, dziękujemy wychowawcom i nauczycielom za wsparcie.

Pedagog i Psycholog