Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w klasie 2a

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi.

Podczas zajęć uczniowie mogli poczuć się jak mali ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowali czynności ratownicze w czasie obrażeń ciała.

Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie. Utrwaliły znajomość numerów alarmowych.

Na koniec otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz certyfikat ukończenia podstawowego szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Była to idealna lekcja – połączenie zabawy z nauką. Po tych zajęciach uczniowie wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.

Składamy serdeczne podziękowania dla Państwa Pauliny i Adama Szymaniak za zorganizowanie dla dzieci niezapomnianych zajęć. Dziękujemy ratownikom przedmedycznym oraz pluszowemu miśkowi za przybycie do naszej klasy.

Joanna Zielińska