Dzień Piżamy 2023

27 września w naszej szkole odbył się Dzień Piżamy i był to przede wszystkim dzień zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię.

Dlaczego piżama? Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi. Ale jak cenne jest zdrowie, poznajemy dopiero w chorobie. Zdrowie to nie tylko zdrowa dieta, to zdrowe zachowanie, zdrowe myślenie, to dobre relacje z rówieśnikami, to równowaga między zabawą a obowiązkami. To poznanie siebie i swojego miejsca w otaczającym świecie. To odpowiedzialność i dbanie o siebie, bliskich, ekologię.

Wrzesień to Światowy Miesiąc Świadomości Nowotworów Wieku Dziecięcego. Dzień Piżamy to nie tylko zabawa, to także zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię. W tym roku udało nam się zebrać 1926,73 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim za każdy grosik. Pieniądze zostaną wpłacone na konto Fundacji "Gdy liczy się czas".